Stulejka – jak poradzić sobie z tym problemem?

stulejka
Brooke Cagle z Unsplash

Niektóre z dolegliwości są bardzo krępujące dla mężczyzn. Jednym z nich jest stulejka. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Stulejka – męski problem

Stulejka to zwężenie ujścia napletka, które uniemożliwia lub utrudnia jego ściągnięcie. Wydawałoby się, że problem ten dotyczy tylko dzieci. Okazuje się jednak, że wiele dorosłych mężczyzn boryka się z kłopotem stulejki. Dolegliwość ta powstaje na skutek niewłaściwszej higieny prącia oraz miejsc intymnych. Nieleczona stulejka może skutkować rozwoje raka prącia. Dodatkowo utrudnia życie seksualne poprzez zaburzenia erekcji, którym może towarzyszyć silny ból. Absolutnie nie można próbować samodzielnie ściągnąć napletka, ponieważ taka czynność może zakończyć się jeszcze większymi kłopotami natury intymnej.

Jak poradzić sobie z tym problemem?

Leczenie stulejki wymaga interwencji chirurgicznej. Tylko w ten sposób można bezpiecznie pozbyć się problemu. Nieinwazyjna forma jest możliwa, ale wszystko zależy od konkretnego przypadku. Jedną z metod leczniczych bywa także obrzezanie, choć to zdecydowanie droższa opcja leczenia stulejki. Operacja jest możliwa w państwowej służbie zdrowia. Decydując się na taki krok, panowie muszą liczyć się z długim czasem oczekiwania. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty klinik chirurgicznych, które zajmują się tego typu problemami zdrowotnymi. Bez problemu znajdziemy takie miejsca również na mapie naszego kraju.

Stulejka to wstydliwy problem, dlatego panowie bardzo często długo zwlekają z wizytą u lekarza. Takie zachowanie może mieć poważne konsekwencje, więc nie należy bagatelizować dolegliwości, tylko jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, który skieruje na określoną formę leczenia. Pojawienie się bólu czy też jego brak nie powinien być wyznacznikiem unikania lekarza. Mężczyźni powinni dbać o swoje zdrowie bez względu na poczucie wstydu czy strachu. Męskie dolegliwości są czymś naturalnym, co wymaga leczenia a nie ukrywania problemu, który może wpłynąć niekorzystnie na życie seksualne.

PODZIEL SIĘ: