Do czego służą dilatory?

Do czego służą dilatory
Zdjęcie autorstwa Sara Motta z Pexels

Różnimy się typami osobowości, w niektórych z nas drzemią urodzeni eksperymentatorzy. Uwielbiają oni doświadczać nowych rzeczy. Dotyczy to zarówno spożywanych potraw, jak i przeżyć seksualnych. Z myślą o eksperymentatorach stworzono dilatory. Te zapewniają niecodzienną formę stymulacji, dzięki czemu można przegnać nudę ze swojego życia erotycznego. Do czego służą dilatory?

Spis treści:

  1. Czym są dilatory?
  2. Dilator metalowy czy silikonowy masażer cewki moczowej?
  3. Dilatory do elektrostymulacji i pasy cnoty z sondami do penisa
  4. Do czego służą dilatory? Jakie części ciała stymulują?
  5. Czy wprowadzanie dilatora do cewki moczowej boli?
  6. Jak wybrać dilator dla początkujących?
  7. Masażer cewki moczowej a higiena
  8. Jak włożyć dilator do cewki moczowej?

Czym są dilatory?

Pod określeniem dilatory skrywają się masażery cewki moczowej, które można znaleźć też w sex shopach online jako sondy cewki moczowej.  Tego typu zabawki erotyczne są adresowane do mężczyzn, którzy poszukują nowych form stymulacji seksualnej.  Jak korzysta się z dilatorów? Masażery cewki moczowej wprowadza się do penisa poprzez ujście cewki moczowej. Mają one postać charakterystycznych cienkich rureczek. Sondy cewki moczowej mogą być wykonane z różnych materiałów. Ze względów bezpieczeństwa warto jednak ograniczyć się do dwóch rodzajów. Najlepiej sprawdzą się dilatory z metalu oraz silikonu medycznego.

Dilator metalowy czy silikonowy masażer cewki moczowej?

Jak wcześniej wspominaliśmy, zarówno dilator metalowy, jak i silikonowy masażer cewki moczowej mogą być stosowane bez obaw. Oba materiały są bezpieczne i stosunkowo łatwo można je utrzymać w czystości. Dilatory metalowe charakteryzują się tym, że są stosunkowo sztywne. Tego typu gadżety erotyczne zapewniają też mocniejszą stymulację okolic prostaty, dostarczają zatem intensywniejszych doznań.  Metalowe masażery cewki moczowej można stosunkowo łatwo utrzymać w czystości, przeprowadzając dezynfekcję. Takie zabawki erotyczne są też bardziej śliskie od swoich silikonowych odpowiedników.  Z kolei silikonowy masażer cewki moczowej jest niezwykle elastyczny, przez co dużo łatwiej można go wprowadzić do wnętrza penisa. Taki dilator stawia też mniejszy opór i łatwiej radzi sobie z różnymi zatokami i zakrętami wewnątrz członka. Dzięki elastyczności po prostu lepiej się do nich dostosowuje.  O ile metalowy dilator może sprawiać problemy podczas wprowadzania go do wnętrza penisa, co z kolei potęguje niepokój zamiast podniecenia, o tyle ten silikonowy świetnie sprawdza się w tej roli.

Dilator metalowy czy silikonowy masażer cewki moczowej

Dilatory do elektrostymulacji i pasy cnoty z sondami do penisa

Na rynku możemy spotkać tę samą zabawkę erotyczną w różnych wariantach skrojonych na miarę naszych potrzeb. Nie inaczej jest w przypadku masażera cewki moczowej. Na rynku znajdziemy dilatory do elektrostymulacji, które zapewniają pełnię doznań. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się także pas cnoty z sondami do penisa. To, jaki model wybierzesz, zależy od twoich indywidualnych preferencji. Musisz zastanowić się, co budzi w tobie największą ekscytację.

Do czego służą dilatory? Jakie części ciała stymulują?

Można by się zastanowić, po co w ogóle wprowadzać dilator do członka.  To rozwiązanie nie jest jednak pozbawione sensu. Masażer cewki moczowej, jeśli zostanie prawidłowo umieszczony w penisie, przyczyni się do stymulacji okolic prostaty, które są niezwykle wrażliwe na pieszczoty. Do tego dochodzi jeszcze aspekt psychologiczny. Sondę cewki moczowej można oddać w ręce partnerki, którą darzy się zaufaniem. To ona będzie decydowała o głębokości wprowadzenia dilatora, co zapewni dodatkowy dreszczyk emocji.

Czy wprowadzanie dilatora do cewki moczowej boli?

Choć sam dilator może wyglądać przerażająco, podobnie jak opis jego stosowania, to nie bez powodu nosi też nazwę masażera cewki moczowej. Podczas wprowadzania dilatora do penisa nie powinien pojawić się ból. Wiele osób korzystających z tego typu zabawek erotycznych mówi o uczuciu rozpychania i rozpierania. Jednak im głębiej dociera dilator, tym przyjemniejsze doznania płyną ze stymulacji okolic prostaty. Jeśli podczas wprowadzania dilatora do cewki moczowej pojawi się ból, nie należy go ignorować. To znak, że masażer cewki moczowej  może być za gruby, za mało elastyczny lub całą procedurę wykonujemy w sposób nieumiejętny.

Jak wybrać dilator dla początkujących

Jak wybrać dilator dla początkujących?

Osoby początkujące nie powinny sięgać po duże masażery cewki moczowej. Mogą bowiem wyrządzić sobie nimi krzywdę, nie mając doświadczeń z obsługą tego typu gadżetów erotycznych.  Dilator dla początkujących powinien mieć niewielką średnicę, zaleca się 0,4-0,7 mm i charakteryzować się długością 10 cm.

Masażer cewki moczowej a higiena

W związku z tym, iż sonda cewki moczowej jest wprowadzana do wnętrza penisa i dróg moczowych, należy w sposób szczególny zadbać o higienę.  Dilator przed umieszczeniem w ciele należy zdezynfekować płynem medycznym. Można go też wygotować. Jeśli masz dostęp do autoklawu, to najbardziej optymalnym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z jego dobrodziejstw. Higiena w przypadku masażera cewki moczowej to znacznie szersze pojęcie, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Należy bowiem zadbać o to, aby ręce były czyste, podobnie jak pomieszczenie, w którym będziemy korzystać z dilatora. Bardzo łatwo można bowiem doprowadzić do infekcji dróg moczowych. Jeśli ta już się wda, co objawia się z  reguły pieczeniem podczas oddawania moczu, nie należy zwlekać z wizytą u lekarza. Ten w przypadku zakażenia bakteryjnego przepisze antybiotyk, który zwalczy patogeny.

Jak włożyć dilator do cewki moczowej?

Zanim umieścisz końcówkę dilatora w ujściu cewki moczowej, zadbaj o to, aby cała procedura przebiegała w komfortowych warunkach. W tym celu sięgnij po lubrykant na bazie wody, najlepszy będzie sterylny produkt. Nałóż go na końcówkę dilatora i w okolice ujścia cewki moczowej.  Sondę cewki moczowej wprowadzamy delikatnym, aczkolwiek stanowczym ruchem. Podczas wkładania dilatora, należy trzymać jego końcówkę, inaczej zabawka erotyczna może zostać zassana przez penisa. Po wyjęciu dilatora może pojawić się dyskomfort w postaci pieczenia. Po zakończeniu stymulacji dobrze jest kilkukrotnie oddać mocz. Wbrew obiegowej opinii, do wprowadzenia masażera cewki moczowej nie jest potrzebny wzwód członka. Dilatory oferuje sex shop internetowy Easytoys.pl.  Zapewnia on dyskretną wysyłkę, dzięki czemu możesz zamówić masażer cewki moczowej w tajemnicy przed domownikami. W sklepie erotycznym Easytoys.pl znajdziesz też lubrykanty na bazie wody niezbędne do zabaw z sondą cewki moczowej.

PODZIEL SIĘ: