Prawidłowa pielęgnacja stóp

Prawidłowa pielęgnacja stóp
Rune Enstad z Unsplash

Stopy, to właśnie na nic opieramy nasze ciało. To stopy niosą nas przez życie, a my często traktujemy je po macoszemu. kobiety chętnie dbają o piękny wygląd paznokci, ale zapominają o pielęgnacji skóry…

Jak powinna wyglądać dobra pielęgnacja stóp ?

Nie możemy zapominać o konieczności usuwania zrogowaciałego naskórka. Zanim się do tego zabierzemy warto rozmiękczyć skórę przy pomocy ciepłej kąpieli. Do wody warto dodać soli do kąpieli, a nawet zwykłego mydła. Detergenty dodatkowo zmiękczą naskórek. Do kąpieli możemy wrzucić niektóre zioła. Szałwia działa odkażająco, kora dębu zmniejsza potliwość, a dzięki lawendzie poczujemy się zrelaksowani – https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-stop/

Do usuwania zrogowaciałego naskórka użyjmy drobnoziarnistej tarki albo specjalnego peelingu do stóp.

Odrobina nawilżenia

Nasze stopy mają silną tendencję do przesuszania się. A sucha skóra ma skłonność do szybkiego rogowacenia. Dlatego dobra pielęgnacja stóp obejmuje solidne nawilżanie. Do tego celu warto używać specjalnych kremów do stóp. Są nie tylko tłustsze, ale także powstrzymują nadmierne pocenie.

Warto poświęcić chwilę na wmasowanie kremu. Ugniatajmy skórę stóp kciukami. Głaszczmy je i uciskajmy. Taki masaż to idealne odprężenie po ciężkim dniu.

Od czasu do czasu możemy zafundować naszym stopom domowy zabieg nawilżający. Wystarczy, że wieczorem nałożymy na nie grubą warstwę kremu. Gdy preparat nieco się wchłonie, to na stopy wkładamy bawełniane skarpetki i maszerujemy do łózka. Rano nasze stopy będą idealnie nawilżone i zrelaksowana.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: