Karnet na siłownię czy ćwiczenia w domu? Która opcja sprawdzi się u Ciebie?

Karnet na siłownię czy ćwiczenia w domu
Anastase Maragos z Unsplash

Aktywność fizyczna jest potrzebna każdemu – bez względu na wiek i dotychczasowe doświadczenie. Nie możemy spędzać całego swojego czasu w pozycji siedzącej lub leżącej, ponieważ jest to najprostsza droga do rozwoju poważnych problemów zdrowotnych w dalszych latach naszego życia. Samo rozpoczęcie wspomnianej aktywności nie jest już takie proste, ponieważ nie do końca wiemy jak się do tego zabrać. A jeżeli nie wiemy jak się do tego zabrać to bardzo łatwo można stracić jakiekolwiek chęci i ponownie powrócić na kanapę przed telewizorem, gdzie jest nam ciepło i wygodnie. Czasami warto jednak trochę bardziej się poświęcić i w końcu na coś zdecydować.

Na pewno polecamy Ci dłuższe zastanowienie się nad tym, co sprawia Ci przyjemność. Jeżeli uważasz, że nie ma takiej dyscypliny to na 100% jesteś w błędzie i po prostu nie miałem okazji do przetestowania niektórych z nich. Załóżmy jednak, że jest okres zimowy i nie chcesz na pewno ćwiczyć na zewnątrz, bo masz świadomość tego, że twoja motywacja będzie zerowa. Co Ci pozostaje? Możesz wykupić sobie karnet na siłownię lub zdecydować się na ćwiczenia w domu.

Siłownia i fit catering – czy to przepis na odchudzanie?

Wiele osób od razu zabiera się do tego na poważnie – wykupują sobie karnet na siłownię, zaopatrują się w catering dietetyczny i rozpoczynają walkę o idealną sylwetkę. Zwykle jednak trwa to około miesiąca lub dwóch i zaczyna się zaraz po nowym roku. Po pewnym czasie dieta pudełkowa zostaje anulowana, a karnet sprzedajemy znajomemu. Tak kończy się nasz zapał do pracy i od nowa zaczynamy dopiero za kolejny rok. Nie jest to rozwiązanie. Jeżeli już idziemy na siłownię to musimy wcześniej umówić się na konsultacje i mieć konkretny plan. Bez znajomości sprzętów i bojąc się, że będziemy wyglądać głupio – nie mamy żadnych szans na to, że siłownia stanie się naszym drugim domem.

Catering to dobry pomysł, ale nie wydajmy na niego wszystkich zarobionych pieniędzy. Spróbujmy przez pewien czas zamawiać tam kilka posiłków w ciągu tygodnia i z każdym upływającym tygodniem sprawdzajmy czy wszystko na pewno nam odpowiada i tracimy na wadzę. Dodatkowe posiłki możemy sobie zawsze domówić.

A może zdrowe odżywianie i ćwiczenia w domu?

Osoby, które nie chcą za bardzo wykosztowywać się na odchudzanie mogą zawsze zaoszczędzić poprzez samodzielne przygotowywanie zdrowych potraw i ćwiczenia w domu. Takie rozwiązanie będzie na pewno wymagało od nas trochę większego samozaparcia i organizacji czasu – ale jest jak najbardziej możliwe.

Gotowe przepisy znajdziemy wszędzie w Internecie, a na portalach z video typu https://catering5stars.pl/ dostępne są filmiki instruktażowe, które opisują krok po kroku każde ćwiczenie, które należy wykonać w danej serii. Jedyne czego potrzebujemy to trochę chęci, kawałek podłogi i kilkadziesiąt minut wolnego czasu w ciągu dnia. Ostateczna decyzja dotycząca wybranej metody należy już tylko do Ciebie.

PODZIEL SIĘ: