Zalety rozwiązań fotowoltaiki z magazynem energii lub pompą ciepła

unsplash

Polacy coraz częściej stawiają na ekonomiczne i zarazem zrównoważone formy pozyskiwania energii. Nic dziwnego – pozwala to na niezależność, zmniejszenie rachunków i tym samym odciążenie domowego budżetu. Jednak istnieją sposoby, aby jeszcze zwiększyć wydajność i satysfakcję z posiadania fotowoltaiki. Jak? Łączyć ją z pompą ciepła!

Jakie są korzyści z fotowoltaiki?

Fotowoltaika z magazynem energii jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań. Dzięki niej właściciele domów mogą posiadać własną minielektrownię na własny użytek. Brzmi wspaniale? Takie właśnie jest. Jednak zalet z posiadania paneli słonecznych jest znacznie więcej. Są nimi także:

  • Wytwarzanie prądu w przyjazny naturze sposób: fotowoltaika nie potrzebuje niczego, prócz promieni słonecznych, aby funkcjonować. Nie tworzy odpadów, nie wpływa negatywnie na środowisko i pracuje nie generując hałasu.

  • Trwałość. Fotowoltaika to inwestycja na lata. Choć szybko w pełni się zwróci – najczęściej w przeciągu pięciu lat – tak w niezmienionej formie posłuży Ci jeszcze co najmniej przez ćwierć wieku. Po tym czasie zalecana jest wymiana paneli na nowe. Panele słoneczne są wyjątkowo wytrzymałe; nie będzie straszny im ani deszcz ani śnieg.

  • Brak konieczności obsługi – nie musisz włączać ani wyłączać fotowoltaiki. Będzie ona działać samoistnie, ponadto nie potrzebuje konserwacji czy wsparcia technicznego po montażu. Ciesz się generowanym prądem, siedząc w wygodnym fotelu!

  • Wsparcie finansowe przy montażu – istnieją specjalne dotacje i programy, które znacząco odciążą Twój budżet, gdy zdecydujesz się na założenie fotowoltaiki.

Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę i pompę ciepła?

Pompa ciepła i fotowoltaika nie bez powodu stanowią idealne połączenie. To pierwsze urządzenie może ogrzewać Twój dom, bazując na gruncie, powietrzu lub wodzie – w zależności od wybranego modelu. Jednak do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje dostępu do prądu. Fotowoltaika jest w stanie wytworzyć go znaczące ilości. Oznacza to, że za darmo – i wyłącznie z pomocą promieni słonecznych – możesz jednocześnie zapewnić budynkowi ciepło, jak i dostęp do prądu. Na https://instalacjefotowoltaiczne.com/pompa-ciepla-z-fotowoltaika/ znajdziesz propozycję oferty, dzięki której znacząco zwiększych komfort swojego życia.

Jakie są przeciwwskazania do montażu fotowoltaiki?

Najczęściej ludzie decydują się na rezygnację z montażu fotowoltaiki ze względu na cenę. Choć dofinansowanie obejmuje znaczącą kwotę, tak kolejną kwestią może być zły stan dachu budynku. Należy pamiętać, że to właśnie na nim będą montowane panele słoneczne. Wzięte pod uwagę zostanie jego wielkość, wysokość, kąt nachylenia oraz poziom oświetlenia naturalnego.

PODZIEL SIĘ: