Zaburzenia seksualne u mężczyzn – jak sobie z nim radzić?
Szacuje się, że dysfunkcje seksualne dotyczą co trzeciego mężczyzny. Najczęstsze przyczyny tych problemów wynikają z chorób, przyjmowanych leków lub są związane z psychiką. Dobra wiadomość jest taka, że większość dolegliwości można skutecznie wyleczyć.
Przyczyny zaburzeń seksualnych
Zaburzenia seksualne u mężczyzn mogą wynikać z wielu chorób, takich jak: cukrzyca, stwardnienie rozsiane, choroba wieńcowa, choroba nadciśnieniowa, czy udary. Dodatkowo na problemy seksualne wpływa nadmierne palenie, spożywanie alkoholu oraz zażywanie narkotyków.
Przyczyny dolegliwości mogą także mieć podłoże psychiczne. Nieszczęśliwe małżeństwo rodziców, traumatyczne przeżycia w dzieciństwie, brak akceptacji własnej płci, niedojrzałość uczuciowa, lęki, kompleksy, czy brak umiejętności nawiązywania relacji. Lista powodów jest długa, a zbadanie źródła problemu często konieczne do poprawy jakości życia seksualnego.
Najczęstsze zaburzenia seksualne – charakterystyka
Przedwczesny wytrysk
Jest najczęstszą dolegliwością pojawiającą się u mężczyzn przed 60 rokiem życia. Polega na tym, że wytrysk występuje szybciej i jest mniej kontrolowany. Przedwczesny wytrysk jest leczony u mężczyzn regularnie uprawiających seks ze stałą partnerką. Przyczynia się do tego pogorszenie relacji w związku, niski poziom satysfakcji ze stosunku, choroby oraz stany zapalne. Dolegliwości można rozwiązać udając się do lekarza po leki na receptę lub stosując sprawdzone i bezpieczne preparaty dostępne np. w Shop Kamagra.
Zaburzenia erekcji
Objawia się brakiem erekcji mimo podniecenia i udanej gry wstępnej. Dzieli się na trzy poziomy: łagodny, umiarkowany i całkowity brak erekcji. Na impotencję wpływają czynniki psychiczne oraz choroby upośledzające cyrkulację krwi np. miażdżyca, cukrzyca, czy nadciśnienie tętnicze.
Obniżone libido
Polega na braku zainteresowania seksem lub chęcią podejmowania aktywności seksualnej. Często przyczynia się do tego obniżony poziom testosteronu, choroby, przyjmowanie leków antydepresyjnych czy pogorszenie relacji z partnerką.
Diagnoza i leczenie
Większość zaburzeń seksualnych można wyleczyć dzięki wizycie u lekarza i rozpoczęciu przyjmowania leków, a także po podjęciu terapii psychologicznej. Specjalista oprócz wywiadu medycznego i badań fizykalnych może zlecić dodatkowe badania oraz wypisać skierowanie do urologa, seksuologa lub psychoterapeuty. Dobrym pomysłem może być również rozpoczęcie terapii dla par.
Popularną metodą leczenia zaburzeń seksualnych jest stosowanie środków farmakologicznych, dostępnych zarówno w aptekach, jak i sklepach online np. Shop Kamagra. Współcześnie z powodzeniem leczy się dysfunkcje wynikające z przyczyn fizycznych. Terapie stosowane w przypadku stresu, stanów lękowych czy fobii również cieszą się wysoką skutecznością działania. Dodatkowo poprawa relacji, lepsze zrozumienie, wsparcie i wspólne rozwiązywanie problemów przez partnerów przyczyni się do zacieśnienia ich więzi, większego zaufania, co w konsekwencji przełoży się na jakość życia seksualnego.
Dowiedz się więcej:
Leki na potencję: http://shop-kamagra.pl/
Zaburzenia seksualne: https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-seksualne
Tekst sponsorowany