Soczewki czy okulary?

Soczewki czy okulary
Susan Duran z Unsplash

Wiele osób zmagających się z wadą wzroku staje przed trudnym wyborem i zadaje sobie pytanie o to, co będzie lepsze – soczewki czy okulary? Większość tradycjonalistów z pewnością wybierze tę drugą opcję, zważywszy na ogromną liczbę mitów krążących na temat soczewek. Jednak czy to dobry wybór? Zachęcamy do poznania naszej opinii na ten temat oraz przekonania się, jakie możliwości dają soczewki, które znajdą Państwo wśród naszego bogatego asortymentu. Przede wszystkim warto zacząć od mitów, które niejednokrotnie można znaleźć przeszukując Internet lub usłyszeć w rozmowie ze znajomymi – domorosłymi znawcami – którzy trwają przy swoich opiniach wyrobionych przed wieloma laty. Najczęściej można usłyszeć, że soczewki nie są równie dobre, jak okulary. Nic bardziej mylnego!

Najlepsze soczewki są w stanie korygować wady na poziomie oka, co nie jest możliwe w przypadku okularów, gdzie korekcja następuje mniej więcej w odległości jednego bądź dwóch centymetrów. Ponadto, dzięki temu, że soczewka przylega do rogówki oka, jest w stanie zapewnić czyste widzenie tak zwane obwodowe, gdyż porusza się wraz z ruchami gałek ocznych. Kolejnym mitem, który należy obalić, jest wysuszanie oka przez soczewkę, a także jej szkodliwe działanie. Prawdą jest, że pierwsze soczewki dostępne w sprzedaży wiele lat temu o wiele słabiej przepuszczały do rogówki tlen, co mogło skutkować podrażnieniem, pieczeniem oraz zaczerwienieniem oka. Aktualnie soczewki tworzone są przy wykorzystaniu hydrożelowo-silikonowych materiałów, które wyróżniają się doskonałym przepuszczaniem tlenu, a dodatkowo wzmocnione są wieloma specjalnymi technologiami – szczegóły https://www.acuvue.pl/dlaczego-warto-wyprobowac-soczewki-kontaktowe/kto-moze-nosic-soczewki/okulary

Kiedy ustaliliśmy już, że soczewki nie są szkodliwe dla oka, warto wskazać cechy, które czynią je lepszymi od okularów. Przede wszystkim zapewniają one wyższy komfort użytkowania – bez względu na pozycję, którą przybieramy oraz czynności, które wykonujemy, soczewki dobrze przylegają nam do oka, czego nie gwarantują okulary, które mogą przeszkadzać między innymi podczas leżenia, przebierania się czy uprawiania różnego rodzaju sportów. Ponadto w dobie ciągłego robienia zdjęć soczewki są o tyle lepsze, że światło nie odbija się od nich na fotografiach. Są to oczywiście wyłącznie niektóre z wielu zalet soczewek, które czynią je zdecydowanie lepszymi od tradycyjnych okularów. Wybór należy do Państwa, jednak warto pamiętać, aby przed jego dokonaniem dokładnie zapoznać się ze specyfikacją soczewek, która z pewnością pozwoli Państwu na obalenie wszelkich krążących na ich temat mitów.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: