Na czym polega zabieg pogrubiania penisa?

zabieg pogrubiania penisa
Ruthson Zimmerman z Unsplash

Mężczyźni stanowią już niemal 1/3 klientów gabinetów medycyny estetycznej i korzystają z oferowanych przez nie usług z różnych powodów. Panowie podobnie jak Panie mają kompleksy na punkcie własnego wyglądu: poprawiają rzeźbę sylwetki, borykają się z łysieniem czy próbują powstrzymać oznaki starzenia się skóry. Czasem jednak do specjalisty medycyny estetycznej popycha ich skrywany często przez wiele lat wstydliwy dla nich sekret, jakim jest kompleks małego przyrodzenia. Ośrodek badań opinii podaje, że ponad 80% mężczyzn jest przekonana, iż wielkość penisa ma duże znaczenie dla partnerki i wpływa na jej postrzeganie mężczyzny. Nic zatem dziwnego, że kompleksy na tym punkcie mogą mieć negatywny wpływ na poczucie własnej wartości oraz relacje o charakterze damsko-męskim.

Penis może w ocenie mężczyzny być zarówno niedostatecznie długi jak i zbyt wąski.  Warto przyjrzeć się bliżej możliwościom poprawy wyglądu penisa ponieważ kompleks ten może u mężczyzny stanowić o wiele bardziej złożony problem niż tylko czysta chęć zaimponowania kobiecie. W przypadku zbyt wąskiego przyrodzenia wyróżniamy głównie dwie dość skuteczne metody mogące poprawić wygląd penisa. Należą do nich pogrubienie penisa (więcej informacji tutaj: https://www.tourmedica.pl/artykuly-medyczne/powiekszanie-penisa-kwasem-hialuronowym/) z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej oraz wykorzystanie preparatów kwasu hialuronowego.

Pogrubienie penisa z wykorzystaniem własnego tłuszczu

Jest to metoda bardzo bezpieczna, która dodatkowo może poszczycić się dość dobrymi efektami. Tkanka tłuszczowa jest zwykle pobierana na drodze liposukcji z okolic ud lub brzucha. Następnie jest ona transplantowana pod skórę penisa. Takie postępowanie pozwala zwiększyć obwód prącia nawet o 50% wartości wyjściowej. Ponadto, przeszczepiony tłuszcz jako tkanka własna nie może zostać odrzucony jak to czasem bywa podczas przeszczepienia materiałów sztucznych. Część komórek przeszczepionej tkanki tłuszczowej w ciągu następnych kilkunastu miesięcy lub lat może ulec rozpadowi, co może przyczynić się do zmniejszenia rozmiarów prącia, jednak około 80% podanego materiału pozostaje na nowym miejscu przez długie lata.

Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga znieczulenia ogólnego. Pacjent tego samego dnia może powrócić do domu, a po upływie doby może powrócić do codziennej aktywności. Przez okres około dwóch tygodni należy powstrzymywać się od kontaktów seksualnych. Jak podczas każdego zabiegu istnieje tutaj ryzyko powstania nieestetycznych grudek związanych z niewłaściwym podaniem tkanki tłuszczowej, jednak ryzyko to jest minimalne jeśli zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowanego lekarza z dużym doświadczeniem. Istnieją także preparaty, których miejscowe stosowanie po zabiegu wspomaga lokalny przepływ krwi i obniża ryzyko powikłań. Rezultaty zabiegu widoczne są niemal natychmiast, a okres rekonwalescencji po zabiegu zwykle nie trwa dłużej niż 5 dni.

Specjaliści medycyny estetycznej uważają, że powiększenie penisa z wykorzystaniem własnego tłuszczu to jedna z najbezpieczniejszych obecnie dostępnych metod, która w dodatku pozwala cieszyć się naturalnym rezultatem zabiegu.

Pogrubienie penisa preparatem kwasu hialuronowego

Nowoczesnym zabiegiem powiększania penisa jest obecnie zabieg polegający na wstrzyknięciu pomiędzy skórę, a ciała jamiste prącia preparatu zawierającego w swoim składzie ustabilizowany kwas hialuronowy o nazwie Macrolane. Jest to zabieg przeprowadzany w trybie ambulatoryjnym, wykonywany w znieczuleniu miejscowym dzięki czemu pacjent po zabiegu może zostać wypisany do domu. „Jak każdy zabieg może być nieco nieprzyjemny, głównie ze względu na okolicę, ale ma kilka zasadniczych plusów. Po pierwsze efekty widoczne są od razu. Dochodzi do pogrubienia penisa ok. 2,5-3 cm w obwodzie oraz wydłużenia go o 1-2 cm we zwodzie. Po drugie całe spotkanie (wraz z przebraniem się i podaniem znieczulenia) trwa krótko, bo maksymalnie 30-40 minut.” wyjaśnia dr Urszula Brumer, specjalista medycyny estetycznej. Jego przewagę nad zabiegiem z wykorzystaniem tkanki tłuszczowej stanowi brak konieczności wykonania liposukcji w celu pobrania potrzebnego materiału, co skraca czas całego zabiegu oraz minimalizuje jego inwazyjność oraz ryzyko ewentualnych powikłań.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: