Lekarstwo na chrypkę

Lekarstwo na chrypkę
Towfiqu barbhuiya z Unsplash

Przeziębienie lub poważniejsza infekcja wirusowa, ale też alergie czy zwykłe, a coraz powszechniejsze zwłaszcza w dużych miastach zanieczyszczenie powietrza mogą wywołać przykre dolegliwości, jak kaszel, ból gardła czy chrypka. Jakie jest skuteczne lekarstwo na chrypkę i co na chrype można zrobić we własnym zakresie korzystając ze sprawdzonych od lat, naturalnych sposobów – radzimy w tym tekście.

Czym może być spowodowana chrypka?

Nie każda chrypka musi być od razu objawem choroby, często tego typu objawy pojawiają się w związku ze stresujących trybem życia lub koniecznością używania głosu bardziej intensywnie, co powoduje zmęczenie i przeciążenie strun głosowych. Jeżeli jednak chrypka utrzymuje się ponad dwa tygodnie bez widocznej poprawy, mimo podjętych środków naturalnych pomagających w tej dolegliwości, warto udać się do laryngologa, aby wykluczyć poważniejsze schorzenia czy nawet innych chorób, jak rak krtani, niedoczynność tarczycy lub refluks przełykowo-żołądkowy albo alergia.

Naturalne sposoby na chrypkę – http://fiorda.pl/

W przypadku przeciążenia strun głosowych zadbajmy przede wszystkim o ich odpoczynek nie nadwyrężając ich zanadto i dodatkowo nawilżając domowymi sposobami. Dobre i sprawdzone sposoby nawilżania gardła to m.in. napoje zawierające miód, cytrynę oraz imibir, także o działaniu przeciwzapalnym, gdybyśmy mieli do czynienia z chrypką spowodowaną przeziębieniem. Korzystne sposoby łagodzenia chrypki to także delikatne inhalacje dokonywane z użyciem ziół lub olejków eterycznych oraz płukanie gardła na przykład szałwią lub roztworem soli.  Tabletki na chrypkę  W przypadku konieczności sięgnięcia po leki na chrypkę, warto skorzystać z syropów lub tabletek zawierających także jak najwięcej środków naturalnych.

Stworzą one na śluzówce gardła delikatny film chroniący ją przed dalszymi podrażnieniami. Takim specyfikiem jest m.in. Fiorda – tabletki na gardło, do produkcji których używane są tylko naturalne składniki, jak porost islandzki, dzika róża oraz laktoferyna. Są na tyle bezpieczne, jeśli chodzi o skład, że polecane są w przypadku infekcji kobietom w ciąży, kobietom karmiącym oraz małym dzieciom, w przypadku których szczególną uwagę zwraca się na skład, który nie będzie im szkodził. Tabletki Fiorda poza nawilżeniem gardła, mają także działanie uodparniające. Naturalne właściwości dzikiej róży, porostu islandzkiego i laktoferyny pozwalają na wzmocnienie organizmu i przyczyniają się do szybszego odzyskania przez niego pełnej sprawności, dzięki czemu może szybciej zwalczyć infekcję.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: