Czy diety odchudzające są bezpieczne dla diabetyków?

Czy diety odchudzające są bezpieczne dla diabetyków
Total Shape z Unsplash

Powszechnie wiadomo, że istnieje związek między cukrzycą i zwiększoną masą ciała. Diabetycy bardzo często zmagają się z problemem nadwagi, która nie jest wskazana przy tej chorobie.

Pozbycie się zbędnych kilogramów nie jest procesem łatwym dla żadnej kobiety, a dla tych, które cierpią na cukrzycę jest dużo większym wyzwaniem. Nadwaga utrudnia kontrolowanie choroby, gdyż powoduje nieprawidłowe wykorzystywanie insuliny przez organizm. Jednak utrata zaledwie paru kilogramów wpływa znacząco na spadek poziomu cukru we krwi.

Gdy diabetyk dostarcza swojemu organizmowi zbyt dużo pożywienia, stężenie glukozy w jego krwi rośnie, co często prowadzi do rozwoju nadwagi i powoduje późniejszy problem z otyłością. Jest ona jednym z czynników zmniejszających wrażliwość na insulinę i zwiększających ryzyko zachorowania na wiele, związanych z cukrzycą, chorób. Według badań, 5-10% spadek masy ciała wpływa na obniżenie poziomu glukozy we krwi, a to pozwala na zastosowanie mniejszych dawek leków przeciwcukrzycowych, także insuliny.

Jak powinny odchudzać się osoby chore na cukrzycę?

Cukrzyca jest poważną chorobą metaboliczną, więc odpowiednią dietę ustala lekarz specjalista. W przypadku jakichkolwiek modyfikacji, należy się z nim konsultować. Warto także stosować produkty, które wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej. Wybór takich preparatów jest ogromny, dlatego warto zdecydować się na suplementy, które zawierają składniki mające korzystne działanie na metabolizm glukozy.

Błonnik, chrom, morwa biała i żeń-szeń, to składniki odpowiednie dla diabetyka

Dieta bogata w dużą zawartość błonnika jest niezwykle korzystna dla osób cierpiących na cukrzycę. Błonnik, dzięki odpowiedniej budowie przykleja się do ścian jelit i tym samym powoduje, że wchłanianie cukrów z przewodu pokarmowego jest utrudnione, a ich poziom we krwi – nie wzrasta.

Chrom ma wpływ na gospodarkę cukrową, usprawnia proces wykorzystywania glukozy przez tkanki. Korzystnie działa na procesy energetyczne w organizmie. Przyczynia się do zapobiegania cukrzycy, dzięki regulacji poziomu cukru we krwi.

Stosowanie liści morwy białej ma pozytywny wpływ na zmniejszenie wchłaniania cukrów z przewodu pokarmowego i jednocześnie na zwiększenie produkcji insuliny.

Żeń-szeń to roślina, której stosowanie zwiększa magazynowanie glukozy w postaci glikogenu w wątrobie i dzięki temu, wchłanianie cukrów z przewodu pokarmowego jest mniejsze.

W SlimXL znajdują się aż 3 z wymienionych wyżej składników. Ich pozytywne działanie, wspomagające leczenie cukrzycy, zostało poparte rozlicznymi badaniami. To jedyna taka kuracja odchudzająca, zawierająca 30 aktywnych składników, która jest bezpieczna dla diabetyków.

PODZIEL SIĘ: