Pielęgnacja z męskiej półki: zatrzymaj czas – zadbaj o włosy
Kiedyś (właściwie jeszcze stosunkowo niedawno) mężczyźni byli męscy jeśli nie do końca dbali o siebie – poci się? To przecież nic, normalna sprawa. Koszula? Na ważne okazje. Fryzjer? Niekoniecznie, przecież sam mogę wziąć maszynkę w ręce. Na szczęście czasy te minęły (oby bezpowrotnie) i teraz nastała moda na zadbanego pana, który jest elegancko ubrany, nie ucieka przed mydłem i dobrze dba o włosy – a niektórzy mają to zadanie nieco utrudnione, bo fryzura niejednemu płata figle.
Wypadanie włosów
Jeden z najczęstszych męskich problemów, a przyczyn może być wiele – począwszy od łysienia (znacznie częściej problem ten dotyka osobników męskich niż kobiet), poprzez nieodpowiednią dietę, zmianę stylu życia, zbyt dużą ilość stresu, a kończąc na chorobach i stosowaniu leków, których działanie wywołuje taki efekt. Jeśli jest to dla nas nowy i niezbyt intensywny problem, to można wypróbować odżywki, albo różne domowe sposoby – chociażby własnoręcznie robione maseczki. W przypadku, gdy sytuację można uznać za długotrwałą, warto zwrócić uwagę na kuracje, które są proponowane przy zaawansowanym wypadaniu włosów (często nie tylko zapobiegają takiemu zjawisku, ale i dodatkowo chronią miejsca, w których nasza duma jest przerzedzona).
Łupież
Najczęstszą przyczyną tego kłopotu są hormony, niewłaściwa pielęgnacja, łojotokowe zapalenie skóry lub jej zbytnie przesuszenie – każda z tych sytuacji jest nieco inna, ale tak czy inaczej pocieszające jest to, że większość produktów niwelujących łupież działa na niego niezależnie od jego przyczyny. Na szczęście dużo szamponów oprócz oczyszczania skóry ma również działanie łagodzące (dzięki czemu rozwiązuje się przyczyna białych plamek). Przykładowy szampon przeciwłupieżowy od L’Oreal Paris znajdziesz na stronie: http://www.lorealparis.pl/mezczyzni/men-expert-elseve-anti-dandruff-szampon-przeciwlupiezowy.aspx
Przerzedzone włosy
Wydawać by się mogło, że jest to termin ściśle związany z wypadaniem włosów – ale jest tak tylko w jakiejś części, bowiem to dopiero początkowy etap łysienia i jeśli zaczniemy o włosy dbać lepiej po pierwszych znakach przerzedzenia, to na naszej głowie włosy pozostaną jeszcze długo. Najbardziej zagrożonym miejscem na głowie w tym przypadku są okolice czoła – to przy nim powstają charakterystyczne zakola, oraz czubek głowy – łyse koło zaczyna w tym przypadku coraz bardziej rosnąć. Czas odgrywa tutaj istotną rolę, dlatego nie warto machać ręką na pierwsze oznaki niezależnie od wieku. Jeśli zauważymy u siebie taki kłopot, to warto próbować wzmocnić wewnętrzną strukturę włosa (dzięki temu przywrócimy gęstość włosom) – pomocny będzie w tym przypadku odpowiedni szampon.
Co jest najważniejsze?
Nie panikujmy, nie udawajmy też, że nic się nie dzieje. Po prostu spokojnie poszukajmy produktu, który poprawi stan włosów i wygląd naszych fryzur.
Kosmetyki do pielęgnacji męskich włosów znajdziesz na stronie: http://www.lorealparis.pl/mezczyzni/wlosy.aspx
Artykuł sponsorowany