Jak odróżnić zakochanie od zauroczenia?

Jak odróżnić zakochanie od zauroczenia
Pexels

Zakochanie się i zauroczenie to odmienne uczucia, które niestety w pewnych sytuacjach trudno odróżnić. Dlatego też wiele osób zastanawia się, kiedy pojawia się miłość, a kiedy zauroczenie. Różnica pomiędzy nimi jest jednak zasadnicza. Zakochanie to związek między dwojgiem ludzi, taki który dynamicznie się rozwija. Polega on na akceptacji zarówno wad i słabych stron drugiej osoby. Zauroczenie to z kolei podziw dla drugiej osoby, jednakże dotyczy, tylko tych cech, które chcesz zobaczyć.

Zakochanie a zauroczenie – najważniejsze różnice

Zauroczenie opiera się najczęściej na fizycznej atrakcyjności i namiętności. To stan, w którym wyobrażenia o drugiej osobie są najczęściej nierealne. Ponadto zauroczenie z reguły trwa przez krótki okres i następuje nagle. Zakochanie to z kolei uczucie pojawiające się z upływem pewnego czasu. Poza tym następuje ono zazwyczaj, w wyniku niezwykłej więzi, która wzrasta każdego dnia. Zakochane osoby czują, że w takiej relacji mogą być sobą, jeśli chodzi o zauroczenie to z kolei, dana osoba pragnie być taką, która będzie pociągać drugą osobę. Poza tym zasadnicza różnica między zakochaniem a zauroczeniem jest taka, że miłość sprawia, że akceptujesz wady drugiej osoby, natomiast w zauroczeniu wydaje Ci się, że druga osoba jest niezwykła i wyjątkowa, że nie ma żadnych wad.

Zachowania typowe dla zauroczenia

Zachowanie typowe dla zauroczenia to szybsze bicie serca, pobudzenie i podekscytowanie, a także tzw. motylki w brzuchu. Mężczyźni i kobiety wykazują podobne zachowania podczas zauroczenia. Ile trwa zauroczenie? Niestety odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista. Nie można w prosty sposób określić, ile taki stan się utrzymuje. Najczęściej zauroczenie mija szybko, jednakże zdarzają się przypadki, w których trwa ono nawet przez 3 lata! Wszystko to uzależnione jest od osobowości i typu człowieka. Zauroczenie to przede wszystkim poczucie namiętności w stosunku do drugiej osoby.

Do urozmaicenia życia łóżkowego, doskonale sprawdzą się artykuły, dostępne w sklepie Area69, między innymi wibrator realistyczny, czy packa BDSM, oraz wiele innych.

Niebezpieczne zauroczenie – jak rozpoznać?

Niestety w niektórych przypadkach zauroczenie, może przerodzić się w niebezpieczną relację. Najważniejsze to w porę rozpoznać niepokojące sygnały, które mogą prowadzić do toksycznego związku. Aby tak się nie stało, warto przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w relacji czujesz się dobrze i nie masz poczucia, że jesteś jedynie opcją, a nie najważniejszą osobą. Ponadto zwróć uwagę na sygnały, które wysyła ciało; ścisk w brzuchu, ciągły niepokój to objawy, które wskazują, że nie jest to zdrowa relacja.

Zauroczenie i zakochanie to odmienne uczucia, które pojawiają się między dwiema osobami. Warto wiedzieć, kiedy druga osoba jest zakochana, a kiedy zauroczona. To pozwoli Ci, na sprawdzenie, na czym stoi Twoja relacja. Zwróć uwagę także na niepokojące sygnały niebezpiecznego zauroczenia. W ten sposób w porę przerwiesz relację, zapobiegając zakochaniu się w nieodpowiedniej osobie.

PODZIEL SIĘ: