Lekarstwo na chrypkę

Przeziębienie lub poważniejsza infekcja wirusowa, ale też alergie czy zwykłe, a coraz powszechniejsze zwłaszcza w dużych miastach zanieczyszczenie powietrza mogą wywołać przykre dolegliwości, jak kaszel, ból gardła czy chrypka. Jakie jest skuteczne lekarstwo na chrypkę i co na chrype można zrobić we własnym zakresie korzystając ze sprawdzonych od lat, naturalnych sposobów – radzimy w tym tekście.

Czym może być spowodowana chrypka?

Nie każda chrypka musi być od razu objawem choroby, często tego typu objawy pojawiają się w związku ze stresujących trybem życia lub koniecznością używania głosu bardziej intensywnie, co powoduje zmęczenie i przeciążenie strun głosowych. Jeżeli jednak chrypka utrzymuje się ponad dwa tygodnie bez widocznej poprawy, mimo podjętych środków naturalnych pomagających w tej dolegliwości, warto udać się do laryngologa, aby wykluczyć poważniejsze schorzenia czy nawet innych chorób, jak rak krtani, niedoczynność tarczycy lub refluks przełykowo-żołądkowy albo alergia.

Naturalne sposoby na chrypkę – http://fiorda.pl/

W przypadku przeciążenia strun głosowych zadbajmy przede wszystkim o ich odpoczynek nie nadwyrężając ich zanadto i dodatkowo nawilżając domowymi sposobami. Dobre i sprawdzone sposoby nawilżania gardła to m.in. napoje zawierające miód, cytrynę oraz imibir, także o działaniu przeciwzapalnym, gdybyśmy mieli do czynienia z chrypką spowodowaną przeziębieniem. Korzystne sposoby łagodzenia chrypki to także delikatne inhalacje dokonywane z użyciem ziół lub olejków eterycznych oraz płukanie gardła na przykład szałwią lub roztworem soli.  Tabletki na chrypkę  W przypadku konieczności sięgnięcia po leki na chrypkę, warto skorzystać z syropów lub tabletek zawierających także jak najwięcej środków naturalnych.

Stworzą one na śluzówce gardła delikatny film chroniący ją przed dalszymi podrażnieniami. Takim specyfikiem jest m.in. Fiorda – tabletki na gardło, do produkcji których używane są tylko naturalne składniki, jak porost islandzki, dzika róża oraz laktoferyna. Są na tyle bezpieczne, jeśli chodzi o skład, że polecane są w przypadku infekcji kobietom w ciąży, kobietom karmiącym oraz małym dzieciom, w przypadku których szczególną uwagę zwraca się na skład, który nie będzie im szkodził. Tabletki Fiorda poza nawilżeniem gardła, mają także działanie uodparniające. Naturalne właściwości dzikiej róży, porostu islandzkiego i laktoferyny pozwalają na wzmocnienie organizmu i przyczyniają się do szybszego odzyskania przez niego pełnej sprawności, dzięki czemu może szybciej zwalczyć infekcję.

Tekst sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *